بذر گل پریوش پاکوتاه صورتی

قیمت ذکر شده برای این محصول جهت فقط یک بسته نیم گرمی می باشد. اگر تعدادخرید 10بسته به بالا باشد هزینه ارسال رایگان خواهد بود. در غیر اینصورت هزینه ارسال به صورت توافقی اضافه خواهد شد.
شناسه کالا در انبار: parivash1
تاریخ تحویل: پس از اینکه خرید آنلاین شما انجام شود برای تحویل این کالا با شما تماس می گیریم و تاریخ وزمان تحویل را هماهنگ خواهیم کرد
80,000 ریال
هشدار : : با توجه به پایین بودن قیمت این محصول و رایگان بودن هزینه ارسال در نتیجه سفارش کمتر ازتعداد ذکر شده در لیست زیر مجاز نمی باشد

گل پریوش با نام انگلیسی Rose periwinkle, Madagascar Periwinkle و نام علمی Catharanthus roseus از خانواده  Apocynaceae، گیاهی است بوته ای، چندساله، همیشه سبز و خودرو که بومی ماداگاسکار است. برگ ها آن بیضی شکل، بدون کرک و به رنگ سبز براق است. گل های آن به رنگ سفید تا صورتی است که در مرکز آن دایره قرم رنگ، زرد رنگ و یا سفید وجود دارد. گلدهی آن از اواخر بهار شروع می شود تا تا شروع پاییز و سرد شدن هوا ادامه دارد.

آبیاری

این گیاه مقاومت خیلی خوبی به خشکی دارد به همین دلیل در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر، به طور گسترده رشد می کند.

گل پریوش از گلهای محبوب مناطق گرمسیری است. برای مثال در بهار و تابستان سال 91 بیش از یک میلیون بوته از این گیاه در جزیره کیش تولید و کاشته شد. طاقت بالا به نور شدید و گرما باعث شده این گیاه برای تابستان در مناطق گرمتر ایران مناسبت خوبی داشته باشد. از طرف دیگر پریوش گیاه گلدانی و خانگی خوبی نیز هست. پشت پنجره‌های نورگیر خوب رشد میکند و اغلب مواقع گل خواهد داشت. رنگهای متنوعی دارند و ساقه‌ها میتواند حالت آویزان داشته باشد و گیاه به صورت آویز البته در سطح گلدان رشد بکند.