(کاکتوس سیلندریکا (سایز بزرگ

سیلندریکا بومی اکوادور و پرو می باشد . این کاکتوس درخت مانند و تا ارتفاع 4 متر می تواند رشد کند .دارای مفاصل استوانه ای که که تا 6.5 سانتیمتر ضخامت دارد .برگ ها سبز و استوانه ای و تا 13 سانتیمتر طول دارند . برگ ها بی‌دوام هستند و خیلی زود می‌ریزند. محل جدا شدن برگها به تدریج برجسته به رنگ زرد روشن شده و سطح آن از عناصر خارمانند گزنده و یا تیغ‌ها و نیش‌های ریشک‌ دار پوشیده می‌شود و گلها نیز در همین سطح پدید می‌آیند. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// قیمت این گل با گلدان پلاستیکی معمولی بیان شده است ---- برای خریدن گلدانهای سفالی یا پلاستیکی شیک و رنگی به قسمت خرید گلدان در همین سایت مراجعه کنید.
شناسه کالا در انبار: cylander big
تاریخ تحویل: پس از اینکه خرید آنلاین شما انجام شود برای تحویل این کالا با شما تماس می گیریم و تاریخ وزمان تحویل را هماهنگ خواهیم کرد
200,000 ریال

این کاکتوس آفتاب کامل را دوست دارد و در بخش سایه در باغ در مناطق گرمسیر به آهستگی رشد می کند. در صورتیکه از این کاکتوس در فضای باز نگهداری می کنید نیاز به سر پناه دارد تا در مقبل باد های سرد و ضربات احتمالی در امان بماند .فراموش نکنید که سیلندریکا به سرما حساس است و در دمای صفر درجه آسیب می بیند.

نیاز به آبیاری خیلی کمی دارد و نسبت به خشکی مقاوم می باشد.در تابستان آبیاری کامل ولی با فاصله ی مناسب که خاک حتما خشک شده باشد.در زمستان تا اندازه ای آبیاری شود که چروکیده نشود. در کل کاکتوس مقاومی از نظر نیاز آبی می باشد.

خاک باید دارای زه کشی مناسب و سنگریزه ی زیادی داشته باشد. این کاکتوس از آنجائیکه رشد زیادی دارد باید هر سال به گلدان بزرگتر منتقل شود.قبل از تعویض گلدان ،مطمئن شوید که خاک خشک شده ،سپس گلدان را خارج کرده و خاک قبلی را کاملا خارج کنید ،تمام قسمت های کاکتوس را با قارچ کش ضد عفونی کرده و سپس به خاک جدید منتقل کنید.اين كاكتوس تا يك هفته پس از تعويض گلدان نبايد در معرض نور شديد آفتاب قرار بگيرد و آبياری آن نيز بايد به اندازه باشد تا بتواند به محيط جديد خو بگيرد.